- Hemodiyaliz
05 Mayıs 2022

 HEMODİYALİZ BİRİMİ
 

Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Diyaliz Merkezimiz diyaliz hastalarına deneyimli diyaliz uzman kadrosu ve güler yüzlü personeli ile hizmet sunmaktadır.

o Sağlık hizmetlerinde kaliteden ödün vermemeyi kendisine ilke edinmiş olan merkezimiz 31 adet negatif, 2 adet HCV (+) 2 adet HBS (+) olmak üzere toplamda 35 makine kapasite ile hizmet verirken, diyaliz hastalarımız işlem boyunca işinde uzman hekim ve hemşireler tarafından gözlem altında tutulmaktadır.

o Hepatit B (HBV+) hastalığı taşıyan diyaliz hastalarımıza ayrı bir odada ayrı cihazlarla, Hepatit C (HCV+) hastalığı taşıyan diyaliz hastalarımıza da ayrı cihazlarla tedavi seansı sunulmaktadır.

o Hemodiyaliz hastalarının sağlıklarını sürdürmelerinde hayati rol oynayan diyet ve sıvı önerilerine uyum aşamasında diyetisyenlerimiz görev almaktadır. Diyetisyenlerimiz; her hastanın yaşı, kan değerleri, kilosu, eşlik eden hastalıkları doğrultusunda titizlikle çalışmakta olup ayda bir kez düzenli hasta değerlendirilmesini yaparak uygun diyet proğramını hazırlamaktadır.

o Merkezimizdeki ekibin tecrübesi, yakın takibi, etkin tedavisi ve hastaneye yatışın kolay olması nedeniyle, takipli hastalarımıza uzun ve kaliteli yaşam sürme avantajını sunmaktayız.

o Merkezimizde pazar günleri hariç haftanın 6 günü 08:17 saatleri arasında seanslı ve yatan hastalara ve mesai dışı günlerde de icap nöbeti şeklinde hizmet vermekteyiz.

o Hastalarımızın rahat ve konforlu ulaşımının sağlanabilmesi için servis hizmetlerimiz mevcuttur.

o Hastalarımızın tıbbi bakım ve tedavileri Nefroloji uzmanımız tarafından planlanmaktadır.

o Merkezimizde ayrıca Avrupa standartlarına uygun periton diyaliz ünitemiz faaliyet göstermektedir.

o Sağlık hizmeti sunumu sırasında hastanın fiziksel, psikolojik ve sosyal mahremiyeti düşünülerek hasta yakınları diyaliz salonlarına alınmamaktadır. Çocuk hastalar, madde bağımlıları, hamileler gibi özellikli hasta gruplarında hastanın birinci derece yakını hastanın yanına alınmaktadır.

o Diyaliz salonlarımız; hastalarımızın konforunu arttırmak için, plazma tv, kişiye özel kulaklık, müzik yayını gibi özelliklerle donatılmıştır.

o Her seans bitiminde makinelerimize kimsayal dezenfeksiyon işlemi yapılmaktadır.

o Su sistemimiz en son teknolojiye uygundur.