T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Karabük İl Sağlık Müdürlüğü Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Karabük İl Sağlık Müdürlüğü Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

- Hakkımızda

Güncelleme Tarihi: 14/04/2020

 

GENEL TANITIM

K.B.Ü. KARABÜK EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ; ayaktan ve yataklı olarak tedavi hizmetleri sunan, Sağlık Bakanlığı'na bağlı bir Eğitim ve Araştırma hastanesidir. Şirinevler mahallesindeki yeni hastane binası tamamlanana kadar, hastane hizmetlerinin tek bir merkezden idaresi amaçlanmış ve 16.07.2012 tarihi itibariyle, Karabük Devlet Hastanesi, Şirinevler Devlet Hastanesi ve Karabük Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi tek çatı altında toplanmıştır.

Hastanemiz 07.01.2013 tarihinden itibaren üniversite ile imzalanan protokol ile K.B.Ü KARABÜK EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ'NE dönüşmüştür.

Yapımı 2014 yılı şubat ayında tamamlanan Şirinevler Mahallesindeki yeni hastane binasına geçilmesi ile birlikte Karabük Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi kapatılmış, Bayır Mahalledeki eski merkez binası ise muhtelif branşlarla ek hizmet binası şeklinde düzenlenmiştir. Toplamda KARABÜK  ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ 80111 m2 kapalı alanı ve tescilli 465 yatağı ile hizmet vermektedir. Hastanemize bağlı 2017 yılında 5000 evler semt polikliniği açılmıştır.

Hastanemizin adı 05.12.2017 tarihinde KARABÜK  ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ olarak tescil edilmiştir.

Yenilenen yüzü ve şartlara göre uyum sağlayan bir anlayışla yeni binamızda hizmet vermeye devam etmekteyiz.